Rangers 8-0 Hamilton | Joaca Rangers, zici ca e Bayern! :) Hagi, introdus de Gerrard in minutul 70

Ianis Hagi Stranieri Rangers - Hamilton, LIVE TEXT, de la 17:00 | Ianis Hagi, anuntat TITULAR dupa ce a fost rezerva la ultimele doua partide! Ce scriu scotienii despre roman: "Ar trebui sa fie proaspat"
Data publicarii: Duminica 08 Noiembrie 2020, 19:13
Data actualizarii: Duminica 08 Noiembrie 2020, 19:24

Rangers a umilit-o pe Hamilton in ultima etapa din Scotia!

Rangers 8-0 Hamilton

Rangers isi consolideaza pozitia de lider in Scotia dupa victoria cu Hamilton, acolo unde au 38 de puncte dupa 14 etape, la 9 puncte distanta de Celtic, care are insa doua meciuri in minus. Ianis Hagi a inceput meciul pe banca de rezerve, acolo unde a fost tinut de Gerrard si in ultimele doua meciuri.

• Rangers - Hamilton, LIVE TEXT, de la 17:00 | Ianis Hagi, anuntat TITULAR dupa ce a fost rezerva la ultimele doua partide! Ce scriu scotienii despre roman: Ar trebui sa fie proaspat

Antrenorul l-a introdus pe mijlocasul roman in teren in minutul 70, la scorul de 8-0, in locul lui Aribo, insa Hagi nu s-a facut remarcat in cele 20 de minute de joc.

Min.90: Rangers o demoleaza Hamilton  si castiga cu 8-0!

Min. 70: Ianis Hagi este introdus in teren!

Min. 69: GOOOOOOL RANGERS! Acelasi Tavernier face dubla!

Min. 65: GOOOOOOL RANGERS! Tavernier marcheaza de la 11 metri!

Min. 62: GOOOOOOOL RANGERS! Barker marcheaza din pasa lui Defoe!

Min.50: GOOOOOOL RANGERS! Roofe marcheaza si face  ca scorul sa fie 5-0!

Min. 36: GOOOOOOL RANGERS! Aribo face dubla!

Min. 18: GOOOOL RANGERS! Aribo isi trece numele in randul marcatorilor din pasa lui Arfield!

Min. 17: GOOOOL RANGERS! Roofe inscrie din pasa lui Tavernier la doua minute dupa ce Arfield a deschis scorul!

Min. 15: GOOOOL RANGERS! Arfield deschide scorul dupa o combinatie frumoasa cu Defoe si Kent!

Min. 1: A inceput meciul!

16:00 Ianis Hagi, din nou rezerva!

Este al treilea meci consecutiv in care Ianis Hagi nu prinde primul 11 alcatuit de Steven Gerrard.

Ianis Hagi a fost uitat pe banca de Steven Gerrard in ultimele doua meciuri ale lui Glasgow Rangers, insa scotienii il vad titular in partida de astazi, cu Hamilton.

Glasgow Rangers e lider in Scotia, echipa fiind singura neinvinsa din clasament in acest sezon. 11 victorii si 2 rezultate de egalitate este parcursul lui Rangers din campionat, iar golaverajul este unul uluitor de 29:3. Cel mai bun atac si de departe cea mai buna defensiva din Scotia.

Glasgow Live a oferit un 'prim 11' probabil al lui Steven Gerrard, din care nu lipseste Ianis Hagi:

"In atac, il punem pe Ianis Hagi in dreapta. Romanul ar trebui sa fie proaspat si gata de joc dupa cateva meciuri in care nu a facut parte din prima echipa. Ryan Kent a aparut in aproape toate meciurile in banda stanga, asa ca il vedem tot acolo. Iar Morelos este omul care va juca cel mai probabil in centrul atacului", scriu scotienii.

Echipa probabila a lui Rangers: McGregor - Tavernier, Goldson, Helander, Barisic - Jack, Aribo, Kamara - Hagi, Morelos, Kent