Piturca l-a 'aprins' rau: Mutu e din nou "Briliant" si rupe plasele in Franta! Vezi DUBLA inscrisa aseara contra lui Banel: VIDEO

Adrian Mutu Ajaccio Banel Nicolita st etienne Stranieri
Data publicarii: Joi 25 Aprilie 2013, 09:15
Data actualizarii: Joi 25 Aprilie 2013, 09:04

Adi Mutu a ajuns la 10 goluri in prima liga din Franta.

Mutu a deschis scorul in minutul 15 al meciului dintre St Etienne si Ajaccio dupa o pasa lunga in careul gazdelor. Atacantul roman a sutat din careu, mingea a fost deviata de Perrin, Ruffier n-a avut nicio sansa!

Jucatorul dorit de marile echipe din Europa, Aubameyang, a egalat in minutul 24, iar golul lui Mutu a fost anulat de catre reusitele lui Bodmer si Cohade din minutele 48 si 50.

Pe final, in minutul 75, atacantul roman a inscris din penalty si a incercat sa relanseze partida, dar acelasi Aubameyang a reusit si el dubla dupa un gol in min 88. Pana la urma St Etienne a invins-o pe Ajaccio cu 4-2!

CLICK AICI PENTRU VIDEO

Adrian Mutu a reusit sa sparga gheata in luna aprilie - nu mai reusise sa inscrie de la partida cu Toulouse de pe 30 martie. Totusi, Adi Mutu nu are nicio sansa sa castige pariul cu Zlatan Ibrahimovic - suedezul are 27 de goluri, de 3 ori mai multe decat atacantul roman.

Ajaccio incearca sa evite retrogradarea - are doar 2 puncte peste Sochaux, echipa aflata pe primul loc retrogradabil. In schimb, St Etienne incearca sa ajunga pe loc de cupele europene - in urma acestei victorii, St Etienne a trecut peste fosta campioana Lille