VIDEO PAOK, pa titlu! Echipa lui Răzvan Lucescu s-a făcut de râs cu ultima clasată

Razvan Lucescu Lamia PAOK Salonic Stranieri
Data publicarii: Joi 25 Aprilie 2024, 09:33
Data actualizarii: Joi 25 Aprilie 2024, 09:42

Trupa din Salonic s-a împiedicat fix când nu trebuia.

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, miercuri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Lamia, într-un meci din play-off-ul campionatului Greciei.

Lamia a deschis scorul în minutul 45+4, iar în minutul 90 a rămas în inferioritate numerică, fiind eliminat Amaral.

PAOK a egalat prin Schwab, în minutul 90+10. VIDEO AICI

Echipa din Salonic ocupă locul trei în clasament, cu 68 de puncte, în timp ce Lamia este pe şase, ultimul din play-off, cu 35 de puncte.

Răzvan Lucescu nu s-a mai putut controla după 1-2 cu Olympiacos: ”Așa ceva nu e posibil” / ”O rușine”

În penultima etapă, PAOK Salonic s-a deplasat duminică seară pe ”Georgios Karaiskakis Stadium” din Piraeus pentru confruntarea cu Olympiacos din etapa cu numărul 32 a primului eșalon din Grecia.

La capătul celor 90 de minute, formația dirijată de Răzvan Lucescu a pierdut cu 1-2.

”Nu este ușor să obții un rezultat pozitiv aici. Cele două echipe nu au jucat un fotbal fantastic, au fost multe mingi lungi. Nu este posibil să acorzi penalty la un asemenea contact. Nu l-ar da în țara lui. A făcut-o pentru a ajuta o echipă.

Al doilea gol a venit dintr-un fault asupra lui Sastre. Condițiile erau dificile pentru a face ceva. Acest arbitraj este o rușine. A fost un joc slab, dar venim după jocurile europene. Poate că am fi reușit un rezultat diferit dacă arbitrajul nu ar fi fost așa”, a spus Răzvan Lucescu, potrivit metrosport.gr.