Pantilimon, titular pentru prima data in campionat la Sunderland! VIDEO: Romanul a innebunit de furie dupa un autogol!

Stranieri
Data publicarii: Marti 04 Noiembrie 2014, 08:15
Data actualizarii: Marti 04 Noiembrie 2014, 09:19

Sunderland, cu Costel Pantilimon integralist, a invins-o pe Crystal Palace, in deplasare, cu scorul de 3-1. Golul gazdelor a fost un autogol al lui Wes Brown, fundasul lui Sunderland.

Pantilimon a avut o evolutie consistenta in partida castigata aseara de Sunderland in fata lui Crystal Palace. Pentru goalkeeperul roman a fost primul meci ca titluar in Premier League la noua sa echipa, iar cele trei puncte castigate aseara au scos-o pe Sunderland din zona fierbinte a clasamentului.

Sunderland a deschis scorul in minutul 31, prin Fletcher, iar Crystal Palace a egalat in minutul 55, dupa autogolul fundasului Wes Brown.

Reactia de furie a lui Costel Pantilimon la greseala coechipierului sau a devenit viral pe retelele de socializare.

In ultimele 15 minute ale partidei, Sunderland a mai punctat prin Jordi Gomez '79 si Fletcher '90+5, castigand astfel trei puncte extrem de importante, cu care a urcat pana pe pozitia a 15-a in clasament.

Pantilimond a primit un cartonas galben in minutul 71.

In clasament conduce Chelsea, cu 26 de puncte, urmata de Southampton, cu 22 puncte si Manchester City, cu 20 de puncte.