VIDEO One MAN Show! Dennis Man, gol în al patrulea meci consecutiv pentru Parma! Cum a marcat

Dennis Man Parma Serie B Stranieri
Data publicarii: Duminica 05 Noiembrie 2023, 19:17
Data actualizarii: Duminica 05 Noiembrie 2023, 19:23

Parma a jucat cu Sudtirol în etapa cu numărul 12 din Serie B, scor 2-0.

Dennis Man (25 ani) a fost titular pentru duelul de duminică seară de pe teren propriu. Scorul a fost deschis de gazde, în minutul 9, prin Bonny, iar fotbalistul român și-a confirmat forma extrem de bună, cu încă o prestație la înălțime.

Man a reușit să marcheze pentru 2-0, în minutul 56, din penalty, cu o execuție în fața căreia portarul advers nu a avut nicio replică. Astfel, fotbalistul român a ajuns la patru meciuri consecutive cu gol la Parma și este golgheterul echipei.

Dennis Man, încă un gol pentru Parma

Fotbalistul român a bifat șase reușite în campionat, la egalitate cu coechipierul său Benedyczak, având însă cu două în minus față de golgheterul din Serie B, Coda. Parma este lider în clasamentul din Serie B, cu 29 de puncte, având un avans de cinci puncte față de următoarea clasată, Venezia.

Opt goluri a înscris Dennis Man pentru Parma în acest sezon, în toate competițiile, în 11 meciuri jucate.