Mutu VORBESTE! Mesaj pentru Piturca: "O faza de gol cu PSG se pune? Egal cu echipa lui Ibra si Cavani?" Brilianul se cere la nationala!

Adrian Mutu Victor Piturca Stranieri
Data publicarii: Miercuri 21 August 2013, 09:06
Data actualizarii: Miercuri 21 August 2013, 09:08

► Da-le gol, Grozav! Bate-i, Hamza! Contra, macel ca pe vremuri! Swansea - Petrolul, joi 21:00, in direct PRO TV si Voyo.ro!

Victor Piturca a anuntat ca Mutu face parte din trecutul nationalei si ca nu se va mai baza pe el la meciurile cu Turcia si Ungaria din calificarile la Cupa Mondiala. Mutu a reusit un egal spectaculos in weekend cu PSG, campioana Frantei care l-a cumparat pe Cavani cu peste 60 de milioane de euro in aceasta vara.

"Astept sa vad ce se intampla. Adica daca voi fi convocat sau nu pentru meciurile din septembrie cu Ungaria si cu Turcia. Dupa aceea, putem vorbi mai multe

Fac si eu ce pot. Ce inseamna senzational? O faza de gol pe terenul lui PSG, campioana Frantei, se pune? O remiza cu echipa lui Ibrahimovici si Cavani?

Intrebam si eu, asa. Cred ca am jucat bine la Paris. Am tras un singur sut pe poarta si ala a fost gol (n.r. - Pedretti, in minutul 9 ) . Daca nu prindea Cavani sutul ala senzational (n.r. - in minutul 86), puteam sa-i si invingem.

A trebuit sa cobor foarte des, ca sa-mi ajut colegii din aparare, pentru ca a fost asediu! Forta lui PSG ne-a obligat sa ne aparam cu toata echipa. Doar asa poti scoate puncte pe terenul lor. In locul meu a intrat tot un atacant, care era mai proaspat, normal", a declarat Mutu in Libertatea.