FOTO ȘI VIDEO Moruțan a înscris primul gol în Turcia. Execuție superbă cu capul de la marginea careului

Olimpiu Morutan Ankaragucu Turcia Stranieri
Data publicarii: Luni 18 Septembrie 2023, 23:10
Data actualizarii: Luni 18 Septembrie 2023, 23:11

Ankaragucu a obținut prima victorie din acest sezon, scor 3-1 împotriva lui Sivasspor. Pentru Ankaragucu, Moruțan a înscris primul gol în revenirea de la 1-0.

Sivasspor a primit vizita lui Ankaragucu, formația lui Olimpiu Moruțan, într-o partidă ce a contat pentru etapa a cincea a primei ligi din Turcia.

Moruțan a înscris golul egalizator în minutul 31, după ce formația sa era în dezavantaj, în urma golului din minutul 18 marcat de Saiz.

Este primul gol în pentru Ankaragucu al atacantului de 24 de ani născut la Cluj-Napoca. Înainte de această partidă, Sivasspor se afla pe locul 17 în Turcia, loc retrogradabil, cu un bilanț de două egaluri și două înfrângeri. Grație succesului trupei lui Moruțan, Ankaragucu a făcut un salt de cinci poziții, până pe locul 12.