Mitriță, decisiv pentru PAOK în Cupa Greciei. A marcat golul calificării în semifinale

Alexandru Mitrita PAOK Salonic Razvan Lucescu Stranieri
Data publicarii: Miercuri 09 Februarie 2022, 22:25
Data actualizarii: Miercuri 09 Februarie 2022, 22:30

PAOK Salonic s-a calificat în semifinalele Cupei Greciei, după ce a trecut de AEK Atena.

După 0-0 în meciul de pe teren propriu, formația antrenată de Răzvan Lucescu a mers în deplasarea de la Atena, într-o partidă decisivă pentru calificare.

Alexandru Mitriță a fost introdus în minutul 64 și a contribuit la victoria obținută de PAOK, scor 2-1.

Gazdele au marcat primul gol, în minutul 83, prin Simoes și păreau că au rezolvat soarta calificării. Meciul a fost întors de reușitele lui Kurtic și Mitriță, din ultimele două minute de prelungire, 95 și 97.

AEK Atena a avut două goluri anulate prin sistemul VAR, pe motiv de ofside.

În semifinale, PAOK Salonic va evolua împotriva celor de la PAnathinaikos. În campionat, echipa lui Lucescu și Mitriță se află pe locul doi, cu 44 de puncte, la distanță de nouă puncte de lierul Olympiakos.