Mihai Costea, super gol in Emirate! "Nila" il asteapta si pe fratele sau la arabi. VIDEO

Mihai Costea Stranieri
Data publicarii: Sambata 17 Septembrie 2016, 10:06
Data actualizarii: Sambata 17 Septembrie 2016, 10:07

Mihai Costea a inceput perfect noul sezon din Emiratele Arabe United.

Costea a renascut anul trecut in liga a doua din Emirate, la Al Ittihad Kalba, pe care a ajutat-o sa promoveze. Costea ramane golgheterul echipei si in prima liga, acolo unde a marcat inca din prima etapa si i-a adus victoria echipei sale in partida cu Dibba Al Fujairah. Costea a lovit in minutul 68 cu o executie de la distanta care l-a derutat pe portar.

In alt meci din Emirate, Radut si Ropotan au fost titulari la Hatta, care a remizat 0-0 cu Al Wahda. Tot in Emirate poate ajunge si Florin Costea, alaturi de fratele sau la Kalba. Atacantul nu era insa pregatit fizic si a fost trimis la Valcea sa se antreneze pana in pauza de iarna.