Meci HORROR pentru Pantilimon! Romanul a trecut printr-un moment teribil, pentru ca mai apoi sa ia O CARUTA de goluri

Costel Pantilimon Crystal Palace Premier League Sunderland Stranieri
Data publicarii: Sambata 11 Aprilie 2015, 18:30
Data actualizarii: Sambata 11 Aprilie 2015, 18:52

Meci de cosmar pentru Costel Pantilimon in Premier League. Echipa romanului, Sunderland, a fost spulberata pe teren propriu de Crystal Palace.

Costel Pantilimon nu are parte de un Paste fericit. Goalkeeperul roman, titular cert in poarta lui Sunderland, a suferit o infrangere dureroasa in Premier League.

Sunderland a pierdut cu 1-4 meciul cu Crystal Palace, pe teren propriu, desi a sperat la pauza chiar la toate cele 3 puncte.

Costel Pantilimon a fost implicat intr-o faza dureroasa in minutul 17, atunci cand a fost lovit in plina figura si a ramas intins pe gazon.

Portarul si-a revenit, dar a avut parte de cateva minute teribile in inceputul reprizei secunde. Acest aa luat 3 goluri in doar 8 minute, iar Sunderland s-a vazut pusa din nou in situatia de a tremura pentru salvarea de la retrogradare.

Yannick Bolasie a mai inscris o data in minutul 62, iar oaspetii si-au asigurat o victorie importanta, care ii duce pentru moment in prima jumatate a clasamentului din Premier League.