"M-a sunat directorul general!" Ce a determinat-o pe Parma să-l păstreze pe Dennis Man

Dennis Man Parma Serie B Stranieri Dennis Man
Data publicarii: Joi 31 August 2023, 19:28
Data actualizarii: Joi 31 August 2023, 19:28

Dennis Man (25 de ani) se află la Parma din ianuarie 2021.

Cotat la 3.2 milioane de euro, conform site-urilor de specialitate, Dennis Man se află la Parma din iarna lui 2021, după ce FCSB l-a vândut cu 13 milioane de euro italienilor. Winger-ul mai are contract cu clubul până la finalul sezonului 2024/25.

Ioan Becali, agentul lui Dennis Man, a vorbit despre jucătorul său și a remarcat faptul că a fost contactat de cei de la Parma după ce românul a înscris un supergol în primul meci oficial al clubului din noul sezon.

Dennis Man a marcat cu călcâiul în minutul 76 al partidei Bari - Parma 0-3, iar clubul nu a mai vrut din acel moment să-l cedeze pe român.

„Pentru Man au fost echipe interesate de împrumut cu opţiune obligatorie (n.r. - de cumpărare), din Franţa şi din Turcia, dar, după ce a dat gol cu călcâiul în cupă, am fost sunat de directorul general şi mi-a zis că va rămâne acolo (n.r. - la Parma)”, a spus Ioan Becali, potrivit OrangeSport.

De când se află la Parma, Dennis Man a bifat 75 de apariții, a reușit să marcheze 12 goluri și să paseze decisiv în șase situații diferite, în aproximativ 4.500 de minute petrecute în echipamentul clubului.

Ce urmează pentru Parma

Pentru Parma urmează meciul de sâmbătă, 2 septembrie de la ora 19:30, împoriva lui Reggiana. Partida se va desfășura pe stadionul „Ennio Tardini” și va fi dirijată de la centru de către arbitrul Abisso.

Ultima confruntare dintre Parma și Regianna a fost în 2017, când clubul la care evoluează acum Dennis Man a reușit să învingă cu 1-0. În al treilea eșalon s-a desfășurat atunci meciul dintre Parma și Regianna.