Lovitura grea pentru Florin Andone inainte de startul sezonului! Ce a patit atacantul nationalei

Florin Andone Stranieri
Data publicarii: Miercuri 26 Iulie 2017, 12:16
Data actualizarii: Miercuri 26 Iulie 2017, 12:25

Andone a iesit de pe teren dupa doar 16 minute in ultimul meci al lui SuperDepor.

Florin Andone s-a accidentat in partida amicala pe care echipa sa, Deportivo La Coruna, a disputat-o cu Pontevedra (Segunda B), a anuntat presa spaniola.

Romanul a suferit o contuzie la muschii gleznei stangi in urma unui duel cu un adversar. Faza a continuat si Depor a deschis scorul. Insa Andone nu a mai putut juca si a fost schimbat, in minutul 16. Internationalul roman va fi suspus unor teste pentru a se stabili gravitatea accidentarii.

Deportiva a castigat meciul cu Pontevedra cu scorul de 5-0. Urmatoarele partide amicale ale echipei antrenate de Pepe Mel sunt, joi, cu Racing de Ferrol si duminica, impotriva formatiei FC Porto.

Sursa: News.ro