VIDEO Dennis Man, gol pentru Parma în prima etapă din Serie B. Echipa lui Maresca obține primul punct în campionat

Dennis Man Parma Serie B Stranieri
Data publicarii: Vineri 20 August 2021, 22:57
Data actualizarii: Sambata 21 August 2021, 00:16

Parma a început cursa pentru revenirea în Serie A, iar în prima etapă din competiția secundară din Italia a întâlnit pe Frosinone, în deplasare, scor 2-2.

Gazdele au început mai bine partida, deschizând scorul în minutul 31, prin golul marcat de Alessio Zerbin. Parma a restabilit egalitatea la finalul primei reprize, în minutul 41, datorită reușitei lui Gennaro Tutino.

Titular în primul 11 trimis pe teren de Enzo Maresca, Dennis Man a avut o nouă prestație consistentă, reușind încă din prima repriză să se facă remarcat când, în minutul 14, a creat o fază de gol, însă Brunetta nu a reușit să o fructifice.

În minutul 52, internaționalul român și-a dus echipa în avantaj, înscriind după o fază spectaculoasă realizată cu Brunetta.

În minutul 89, Frosinone a restabilit egalitatea prin golul marcat de Gabriel Charpentier.