Keseru a lovit iar pentru Nantes

Data publicarii: Miercuri 28 Februarie 2007, 14:02
Data actualizarii: Miercuri 28 Februarie 2007, 14:02
CLAUDIU KESERU FACE RAVAGII IN FRANTA
Varful lui FC Nantes, Claudiu Keseru, a marcat din nou pentru achipa sa de club, in meciul cu Sedan, scor 1-1, din sferturile de finala ale Cupei Frantei. Golul lui Keseru a fost decisiv pentru intrarea meciului in prelungiri, cand FC Nantes a castigat , scor 6-5, in urma loviturile de departajare.
Keseru a marcat in minutul 15, imediat dupa ce Pujol deschisese scorul pentru Sedan, inscriind si la loviturile de departajare, ajutand ca echipa sa acceada in semifinalele cupei.
Tot in sferturi, Olympique Marseille a reusit o victorie categorica in fata echipei Vannes, din liga a 3-a si s-a calificat de asemenea in semifinalele Cupei Frantei. Niang, Cisse, Pagis si Maoulida de doua ori au reusit sa inscrie pentru marseilezi.
Astazi, vor avea loc partidele Montceau-les Mines - Lens si Sochaux - Paris Saint Germain.