Inca o bataie MONSTRU! Iacob a fost pe teren in Catania - Iraklis, oprita in minutul 70!

Stranieri
Data publicarii: Sambata 31 Iulie 2010, 17:40
Data actualizarii: Sambata 31 Iulie 2010, 17:41

Meciul amical dintre echipa Catania si formatia Iraklis Salonic, la care evolueaza Bogdan Mara si Victoras Iacob, a fost suspendat, vineri, in minutul 70, din cauza unei batai intre jucatori.

In momentul opririi jocului, scorul era de 1-0 pentru Catania, datorita golului marcat de Pesce '26. Incidentele au izbucnit dupa eliminarea jucatorului formatiei italiene, Barrientos, in minutul 68. In ciuda tentativelor antrenorilor, oficialilor si ale unor jucatori de a calma spiritele, arbitrul a decis sa fluiere finalul meciului. Componentii formatiei Iraklis au parasit imediat stadionul.

La Iraklis, s-a aflat pe teren toate cele 70 de minute Victoras Iacob, iar Mara nu a facut parte din lot.
Acesta este al doilea caz din ultimele zile de amical suspendat in Italia din cauza altercatiilor intre jucatori, dupa partida Cagliari - Bastia, de miercuri, oprita in minutul 75.