"Gurita" de oxigen | Contra obtine o victorie importanta in China si urca pe locul 6. Cum arata clasamentul

Cosmin Contra China Stranieri
Data publicarii: Duminica 12 Aprilie 2015, 20:00
Data actualizarii: Duminica 12 Aprilie 2015, 21:21

Cosmin Contra nu a avut parte de un start asa bun in China. Antrenorul roman a avut nevoie de o perioada de adaptare, insa acum echipa sa pare sa se miste din ce in ce mai bine.

Cosmin Contra a obtinut o victorie cu adevarat importanta in China, invingand una dintre contracandidatele la locurile fruntase.

Trupa sa a invins-o pe Shandong Luneng, in deplasare, scor 2-1, in etapa cu numarul 5 din campionatul chinez de fotbal.

Wang Song, in minutul 20, si Jiang Ning, in minutul 85, au marcat golurile echipei lui Contra, in timp ce pentru Shandong a inscris Junior Urso, in minutul 67.

Dupa acest meci, Guangzhou R&F urca pe 6, cu 9 puncte la activ.

Din campionatul Chinei, campioana merge direct in grupele Ligii Campionilor, in timp ce locurile 2 si 3 joaca preliminarii. Beijing Guoan e in acest moment pe primul loc, la egalitate insa cu Shanghai SIPG. Ambele au 11 puncte acumulate.