Andrei Ivan Rapid Viena Stranieri GOOOOOOOOOOOL ANDREI IVAN! Romanul a reusit o dubla la debutul oficial pentru Rapid Viena! A avut nevoie de doar 5 minute pentru primul gol! VIDEO
Data publicarii: Vineri 20 Iulie 2018, 23:47
Data actualizarii: Vineri 20 Iulie 2018, 23:50

Andrei Ivan s-a transferat in aceasta vara de la Krasnodar.

Rapid Viena a castigat fara nicio emotie primul meci al sezonului - a invins cu 5-0 in deplasare in Cupa Austriei pe FC Kufstein, echipa aflata in liga a 3-a. Meciul a fost unul excelent pentru Andrei Ivan, cel care a deschis si a inchis tabela.

Mai intai, Ivan a deschis scorul inca din minutul 5 dupa ce a scapat singur cu portar. Berisha si Knasmullner au marcat pana la pauza, pentru ca Schwab sa duca scorul la 4-0 in minutul 58. Ivan a reusit apoi dubla in minutul 62 dupa o faza superba a unui coleg.