NE-BU-NI-E! Mutu inscrie de DOUA ORI in Ajaccio 3-1 Lyon si se revanseaza pentru ratarile din meciul cu Valenciennes! Vezi reusitele:

Stranieri
Data publicarii: Duminica 03 Februarie 2013, 17:03
Data actualizarii: Duminica 03 Februarie 2013, 17:03

Adrian Mutu a reusit sa inscrie pentru 2-1 in meciul disputat chiar in aceste momente de Ajaccio impotriva fostilor campioni de la Olympique Lyon.

Mutu nu se dezminte! In stilul caracteristic, Adrian Mutu tine inca o data sa isi ia revansa in fata fanilor si sa inchida gura tuturor contestatarilor printr-o prestatie foarte buna. Daca in urma cu doua saptamani a fost principalul vinovat pentru semi-esecul celor de la Ajaccio impotriva lui Valenciennes, astazi, Mutu este eroul corsicanilor.

Fosta adversara a Stelei din grupele Ligii Campionilor, Lyon reusit sa deschida scorul in Corsica prin golul pustiului Lacazette, din minutul 53, insa Ajaccio, condusa de Mutu din teren, a reusit sa revina in doar 10 minute si sa intoarca rezultatul. Mai intai a egalat in minutul 57 prin golul lui Belghazouani, pentru ca mai apoi, in minutul 65, Mutu sa fie servit perfect in 6 metri sa sa inscrie cu capul.

Fostul star al Fiorentinei a reusit sa inchida tabela in minutul 90 cu un gol din penalty, luandu-si astfel revansa in fata fanilor, dupa lovitura de pedeapsa ratata in meciul cu Valenciennes.

CLICK AICI PENTRU GOLUL INSCRIS DE MUTU IN MINUTUL 65!