VIDEO Gol și cartonaș roșu pentru Marius Marin, iar Pisa ajunge aproape de retrogradarea din Serie B!

marius marin ionut nedelcearu Mirko Pigliacelli Pisa Serie B Stranieri
Data publicarii: Duminica 17 Decembrie 2023, 08:13
Data actualizarii: Duminica 17 Decembrie 2023, 08:19

Lider în liga secundă italiană este Parma, echipa lui Valentin Mihăilă și Dennis Man.

Mijlocaşul român Marius Marin a marcat un gol pentru Pisa, care a fost învinsă de Palermo FC cu scorul de 3-2, sâmbătă, în deplasare, în etapa a 17-a a ligii secunde de fotbal din Italia.

Roberto Insigne (29), Matteo Brunori (42) şi Jacopo Segre (80) au marcat pentru sicilieni, primul gol al oaspeţilor fiind reuşit de Marius Marin (49), iar al doilea de Mattia Valoti (54).

Marius Marin i-a dat gol lui Mirko Pigliacelli

Marin a marcat primul său gol în acest sezon, în 14 partide, dar a fost eliminat în minutul 60.

Portarul Mirko Pigliacelli (ex-Universitatea Craiova) a apărat poarta gazdelor, la care fundaşul român Ionuţ Nedelcearu a fost rezervă.

În alt meci, Parma, cu românii Dennis Man şi Valentin Mihăilă titulari, a remizat în deplasare cu Cosenza, 0-0. Mihăilă a evoluat 69 de minute, iar Man 80.

Parma a jucat în zece oameni încă din minutul 6.