Gicu Grozav a batut un penalty decisiv chiar sub ochii presedintelui Ceceniei, Kadirov. Reactia acestuia la executia romanului - VIDEO

Data publicarii: Duminica 23 Octombrie 2016, 11:21
Data actualizarii: Duminica 23 Octombrie 2016, 20:51

Cupa Romaniei: Dinamo - Dinamo 2! Miercuri, 21:00, Sport.ro! Foresta - Steaua: joi, 21:30, in direct la PRO TV!

Terek a reusit sa castige meciul cu Rubin Kazan si sa urce pe locul 3 in clasament, in prima liga din Rusia. Echipa lui Ramzan Kadirov, presedintele Ceceniei, s-a impus cu 3-1, dupa un meci plin de duritati. Rubin a ramaz in 9 oameni dupa ce Caktas a fost eliminat in minutul 60, iar 10 minute mai tarziu Zambrano a luat si el rosu dupa ce a facut un penalty.

Grozav a inscris din penalty cu o executie imparabila, si a facut 2-1, pentru ca Terek sa mai marcheze o data in prelungiri, in minutul 93, pentru scorul final, 3-1.

Reactia lui Kadirov la golul lui Grozav a fost una extrem de emotiv, acesta mai avand putin sa planga. Este cunoscuta implicarea presedintelui Ceceniei in sporturile din regiunea sa, incepand de la fotbal si terminand cu galele de contact, acolo unde sponsorizeaza sportivi ca Badr Hari sau Zabit Samedov.