VIDEO Galatasaray, un nou pas greșit în lupta pentru titlu! Ce au făcut Moruțan și Cicâldău

Galatasaray Alexandru Cicaldau Olimpiu Morutan Stranieri
Data publicarii: Duminica 07 Noiembrie 2021, 18:20
Data actualizarii: Duminica 07 Noiembrie 2021, 18:30

Galatasaray a înregistrat doar un rezultat de egalitate în etapa a 12-a din campionatul Turciei.

Galatasaray a întâlnit-o în etapa a 12-a pe Fatih Karagumruk, 1-1. Însă, deplasarea a fost mai grea decât credea Fatih Terim. Antrenorul grupării din Istanbul a decis să îl odihnească pe Olimpiu Moruțan (22 ani) pentru derby-ul cu Fenerbahce, din 21 noiembrie.

Văzând că gazdele au deschis scorul în minutul 69, Fatih Terim l-a aruncat în luptă pe jucătorul adus de la FCSB în minutul 78, chiar în locul lui Alexandru Cicâldău (24 ani). Cu toate acestea, Galatasaray a obținut doar un rezultat de egalitate, Mostafa Mahomed egalând în minutul 88, iar Moruțan nu a mai fost decisiv pentru multipla campioană a Turciei, la fel ca în meciurile trecute.

În urma acestui rezultat, Galatasaray ocupă locul 4 în Super League, cu 21 de puncte după 12 etape.

Taliasmanul lui Olimpiu Moruțan

Olimpiu Moruțan are succes atât de plan profesional, cât și pe plan personal. Fotbalistul are o relație cu Paula Olah, o tânără superă de 23 de ani. Chiar dacă distanța reprezintă un obstacol în această perioadă, cei doi încearcă să se vadă cât de des pot, iar la meciul cu Gaziantep, aceasta a fost prezentă în tribunele stadionului.