Fanii lui Getafe sunt la picioarele lui Maricao do Mondial! PRIMA REACTIE a atacantului roman dupa ce i-a adus victoria lui Getafe aseara

Stranieri
Data publicarii: Vineri 01 Noiembrie 2013, 13:55
Data actualizarii: Vineri 01 Noiembrie 2013, 14:16

►Ninja vs Europa! Trei romani se bat cu centurile negre, duminica 19:00, IN DIRECT Sport.ro si Voyo.ro!

"Am inscris rapid, a fost o greseala a portarului, dar de care am profitat. Dupa o pauza de aproximativ trei luni, incet incet voi juca. Fizic nu sunt la cel mai bun nivel, dar treptat voi reveni in forma", a spus Marica.

Ciprian Marica a acordat postului Onda Cero un scurt interviu in limba spaniola, el vorbind despre meciul cu Villarreal, despre situatia sa, dar si despre faptul ca il apreciaza pe fostul fotbalist Gheorghe Craioveanu, care a jucat la Getafe in perioada 2002-2006.

Marica a precizat ca inca nu vorbeste foarte bine in spaniola, dar ia lectii: "Am inceput sa iau lectii de spaniola. Sper ca intr-o luna-doua voi vorbi mai bine".

Atacantul Ciprian Marica, achizitionat de Getafe in septembrie, a inscris primul sau gol pentru echipa spaniola, joi seara, in meciul din deplasare cu Villarreal, câstigat cu scorul de 2-0, in etapa a XI-a a campionatului Spaniei. Marica a marcat in minutul 6, cealalta reusita apartinându-i lui Sarabia '90+2.

Românul a jucat pâna in minutul 69, când a fost inlocuit cu Lafita.

in minutul 39, de la gazde a fost eliminat Iniguez, pentru un fault la Marica.