Doi români au marcat în derby-ul pentru titlu din Ungaria! Unul dintre ei se află la al treilea gol în ultimele patru etape

Marius Corbu alexandru baluta claudiu bumba Kisvarda Puskas Akademia Stranieri
Data publicarii: Duminica 19 Decembrie 2021, 15:53
Data actualizarii: Duminica 19 Decembrie 2021, 15:55

Kisvarda și Puskas Akademia au terminat la egalitate, rezultat de care a profitat Ferencvaros.

Kisvarda FC și Puskas Akademia, echipe de pe podium care se luptă pentru titlul de campioană în Ungaria alături de Ferencvaros Budapesta, au terminat astăzi la egalitate, scor 1-1, într-un meci în care marcatorii au fost români.

Internaționalul de tineret Marius Corbu a deschis scorul în minutul 4, după o fază pornită de la celălalt român titular la Puskas Akademia, Alexandru Băluță.

Corbu, mijlocaș ofensiv în vârstă de 19 ani, este la al treilea gol în ultimele patru etape!

Gazdele au egalat în minutul 28, prin Claudiu Bumba, care a transformat o lovitură de la 11 metri. De acest 1-1 a profitat Ferencvaros, care a trecut pe primul loc în NB I după 1-0 cu Honved, având un punct peste Kisvarda și patru peste Puskas Akademia.