"Debut EXCELENT" Tatarusanu, titular pentru prima data la Fiorentina! Cum s-a descurcat in Europa League

Ciprian Tatarusanu a fost titular in partida cu Guingamp din Europa League. Portarul roman nu a avut ce sa apere, iar italienii s-au impus cu 3-0.
Toate meciurile de la FIFA Club World Cup pot fi văzute pe VOYO cu comentariu în limba română.
"Debut excelent pentru noii jucatori ai Fiorentinei", scrie Viola News dupa meciul cu Guingamp de aseara. Tatarusanu a fost spectator in prima repriza si a avut o singura actiune pe poarta sa in a doua repriza. A fost insa o parada superba, la sutul lui Beavue de la marginea careului, dupa o actiune personala buna.
Portarul roman a primit nota 6.5 de la Viola News si a fost depasit doar de Cuadrado, care a marcat un gol si a primit nota 7.
Ramane de vazut daca Tatarusanu va ramane titular din Serie A. Pana acum, Neto a fost titular la cele doua partide ale echipei viola.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News