"Debut EXCELENT" Tatarusanu, titular pentru prima data la Fiorentina! Cum s-a descurcat in Europa League

Ciprian Tatarusanu Europa League Fiorentina Stranieri
Data publicarii: Vineri 19 Septembrie 2014, 11:33
Data actualizarii: Vineri 19 Septembrie 2014, 11:33

Ciprian Tatarusanu a fost titular in partida cu Guingamp din Europa League. Portarul roman nu a avut ce sa apere, iar italienii s-au impus cu 3-0.

"Debut excelent pentru noii jucatori ai Fiorentinei", scrie Viola News dupa meciul cu Guingamp de aseara. Tatarusanu a fost spectator in prima repriza si a avut o singura actiune pe poarta sa in a doua repriza. A fost insa o parada superba, la sutul lui Beavue de la marginea careului, dupa o actiune personala buna.

Portarul roman a primit nota 6.5 de la Viola News si a fost depasit doar de Cuadrado, care a marcat un gol si a primit nota 7.

Ramane de vazut daca Tatarusanu va ramane titular din Serie A. Pana acum, Neto a fost titular la cele doua partide ale echipei viola.