"Daca mai da de 100 de ori, de 99,5 NU-I MAI IESE!" Chiriches i-a inchis gura unui coleg; Eriksen trebuie sa-i faca cinste in vestiar :)

Vlad Chiriches Tottenham Stranieri
Data publicarii: Joi 05 Decembrie 2013, 11:59
Data actualizarii: Joi 05 Decembrie 2013, 20:04

► Trageri la sorti “Adio, dar RIOman cu tine!”, vineri 18:00, IN DIRECT la Sport.ro!

Chiriches este erou pe White Hart Lane. Ajuns in vara lui 2013 la Londra, unde fanii recunosteau sincer ca nu au auzit de el, fundasul roman a reusit sa se impuna in primul 11 al echipei lui Villas Boas, iar meciul de aseara i-a adus si o prima reusita in tricoul lui Spurs.

Fundasul a egalat in minutul 73 al meciului cu Fulham cu un sut fenomental de la peste 30 de metri, un voleu cu piciorul stang.

Executia de la gol a amintit de o alta reusita fantastica a capitanului echipei nationale, acesta inscriind si in meciul cu Ajax din sezonul trecut de Europa League.

Chiriches reusea atunci sa inscrie golul de 2-0 al Stelei cu o executie la fel de superba de la distanta, care le turna plumb in ghete jucatorilor lui Ajax si care avea sa aduca o calificare a campioanei Romaniei in optimile competitiei.

Interesant este ca unul dintre colegii sai de la Spurs, Christian Eriksen juca atunci la Ajax, iar finalul meciului consemna o declaratie surprinzatoare a sa si a belgianului Tobie Alderweireld.

"Este o infrangere acida. Cu putin mai mult noroc am fi reusit sa inscriem in minutele de final ale partidei. Golul de 2-0 a fost minunat, dar daca mai incearca de cateva sute de ori, in 99,5 cazuri nu i-ar mai iesi executia",
spunea belgianul, completat si de Eriksen.

Noua nu ne ramane decat sa ne imaginam ce ar putea sa-i zica Chiriches colegului sau in vestiar :)