Chiriches, PE FARAS la Tottenham? Fundasul a fost sarit din nou din schema, un pusti de 21 de ani i-a luat fata!

Stranieri
Data publicarii: Sambata 26 Aprilie 2014, 20:16
Data actualizarii: Sambata 26 Aprilie 2014, 20:23

► Amsterdamul petrece! Heracles – Ajax, duminica 15:30, IN DIRECT la Sport.ro si Voyo.ro! HIGH, OLANDA!

Titular in ultimele doua din trei partide disputate de Tottenham in Premier League, cu Sunderland si West Bromwich Albion, dupa o accidentare care l-a tinut departe de gazon pentru mai bine de doua luni, Vlad Chiriches nu a reusit sa impresioneze, ba din contra, a fost gasit vinovat pentru semiesecul cu WBA, scor 3-3.

Cu o greseala decisiva in meciul cu Sunderland, care a dus la un gol in poarta lui Hugo Lloris, Chiriches a "comis-o" rau in partida cu West Bromwich, cand romanul a facut o prima repriza dezastruoasa, gresind la doua dintre golurile marcate de gazde.

Tim Sherwood, antrenorul lui Tottenham, a decis astfel sa-l tina doar pe banca pe roman la meciul din etapa trecuta cu Fulham, intr-unul dintre cele mai vechi derby-uri ale Londrei. Lasat pe banca in detrimentul tanarului Zeki Fryers, Chiriches n-a prins nici macar un minut in partida castigata de echipa sa cu 3-1.

Acelasi scenariu s-a repetat, insa, si in aceasta saptamana, insa de aceasta data romanul nu a fost nici macar rezerva in partida pe care Spurs a castigat-o cu 1-0 pe terenul lui Stoke City, cuplul de fundasi centrali fiind de aceasta data alcatuit din Dawson si Kaboul.

Singurul gol al meciului a fost marcat de fundasul de banda Danny Rose, care a inscris din pasa lui Adebayor.

Echipa folosita de Sherwood: Lloris - Naughton, Kaboul, Dawson, Rose - Paulinho, Chadli - Lennon, Kane, Eriksen - Adebayor
Rezerve: Friedel, Fryers, Bentaleb, Sigurdsson, Townsend, Sandro, Soldado