CE NEBUNIE! Olaroiu e in sferturile Ligii Campionilor Asiei dupa un meci dramatic cu 6 goluri si 3 reusite in 6 minute! VIDEO

Cosmin Olaroiu Al Ahli Stranieri
Data publicarii: Joi 28 Mai 2015, 10:00
Data actualizarii: Joi 28 Mai 2015, 10:01

A fost o seara nebuna pentru Cosmin Olaroiu, care a ajuns in Al Ahli in sferturile Ligii Campionilor Asiei, la capatul unei duble fantastice cu Al Ain.

Dupa 0-0 in tur, Al Ahli a reusit sa se califice in sferturi terminand in mansa secunda 3-3 pe terenul lui AL Ain din Emirate.

Al Ahli a reusit sa marcheze trei goluri intr-un interval de numai 6 minute, fiind egalata in ultimele secunde ale partidei.

Pentru Al Ahli au marcat Humeid Salmein, in minutul 51, si Ahmed Khalil, in minutele 53 si 56, in timp ce pentru Al Ain au marcat Asamoah Gyan, in minutele 4 si 78, si Rashed Essa, in minutul 92.

In sferturile Ligii s-au mai calificat Al Hilal, Jeonbuk Motors, Kashiwa Reysol, Lekhwiya, Gamba Osaka si Guangzhou Evergrande.

Tot pentru aceasta faza a competitiei se mai lupta sa ajunga si Al Ahli din Arabia Saudita cu Naft Tehran din Iran.