FOTO ȘI VIDEO Ce mai face fotbalistul care a câștigat 5 titluri consecutive de campion cu CFR Cluj

Adrian Paun Beitar Ierusalim Bnei Sakhnin FC CFR Cluj Israel Stranieri
Data publicarii: Duminica 18 Februarie 2024, 09:37
Data actualizarii: Duminica 18 Februarie 2024, 09:40

Adrian Păun este în formă în Israel, unde a fost MVP în ultima rundă.

Mijlocaşul român Adrian Păun a marcat un gol pentru Bnei Sakhnin FC, care a învins-o pe Beitar Ierusalim cu scorul de 2-1, sâmbătă, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a 22-a a campionatului de fotbal al Israelului.

Păun a deschis scorul în minutul 42, dar Nehoray Dabush (51) a restabilit egalitatea.

Gazdele au câştigat printr-un gol marcat în minutele adiţionale (90+4), de Ovadia Darwish, din pasa lui Păun.

Adrian Păun, gol și pasă de gol în victoria din ultima etapă

Adrian Păun are două goluri şi o pasă decisivă în 17 partide disputate în acest sezon.

Fotbalistul cu o selecție la naționala României a câștigat 5 titluri consecutive de campion cu CFR Cluj, în 2018, 2019, 2020, 2021 și 2022.