VIDEO Ce mai face Costel Gâlcă prin Polonia: este la un singur punct de locul 1!

Costel Galca Ekstraklasa Lisandro Semedo Mateusz Cichocki radomiak radom Stranieri
Data publicarii: Luni 14 August 2023, 08:53
Data actualizarii: Luni 14 August 2023, 08:55

Antrenorul român o pregătește în acest sezon pe Radomiak Radom, echipă din Ekstraklasa.

Echipa poloneză Radomiak Radom, antrenată de tehnicianul român Costel Gâlcă, a învins duminică, în deplasare, scor 2-0, formaţia Pogon Szczecin, în etapa a patra din Ekstraklasa.

Echipa condusă de Costel Gâlcă a avut un start bun la Szczecin. Radomiak a deschis scorul în minutul 20, când Christos Donis a recuperat o minge în propriul teren, i-a pasat printre apărătorii adverşi lui Lisandro Semedo, care a pătruns în careu şi a şutat la colţul lung pentru 1-0, informează news.ro.

Două goluri în șapte minute au rezolvat meciul din ultima etapă

În minutul 27 oaspeţii au majorat scorul: corner Rafal Wolski şi lovitură de cap Mateusz Cichocki, care a stabilit rezultatul final, 2-0 pentru Radomiak.

Echipa lui Gâlcă se află pe locul 6 în campionat, cu 6 puncte, momentan la un singur punct distanță de liderul Legia Varșovia.