Ce a scris presa din Olanda după evoluția lui Radu Drăgușin, înlocuitorul lui Micky van de Ven, din eșecul lui Tottenham

radu dragusin Micky van de Ven Premier League Tottenham Stranieri
Data publicarii: Duminica 17 Martie 2024, 18:00
Data actualizarii: Duminica 17 Martie 2024, 18:10

Cu Radu Drăgușin titular integralist, Tottenham a suferit o înfrângere drastică în deplasare, cu Fulham, scor 3-0.

Pe Craven Cottage nu a existat decât o singură echipă, Fulham. Gazdele au dominat meciul, deşi au deschis scorul târziu, în minutul 42, prin Rodrigo Muniz.

Imediat după pauză, Sasa Lukic a înscris pentru 2-0, iar Muniz a făcut dubla cu golul din minutul 61, care urca scorul la 3-0. Fulham a avut şi un gol anulat, în minutul 68, la Palinha, dar s-a impus cu 3-0, la finalul unui meci în care Radu Drăgușin a avut o evoluție ștearsă

În clasamentul din Premier League, Tottenham are 53 de puncte şi se află pe poziția a cincea, în timp ce Fulham e pe locul 12, cu 38 de puncte.

Reacția presei din Olanda despre evoluția lui Radu Drăgușin

Fundașul român l-a înlocuit pe Micky van de Ven în partida cu Fulham, jucătorul confruntându-se cu o nouă problemă medicală.

Olandezii au analizat ceea ce s-a întâmplat cu Radu Drăgușin, despre care au scris că nu a reușit să profite de oportunitatea pe care a avut-o.

"Lui Spurs i-a lipsit Van de Ven, din cauza unei accidentări, iar înlocuitorul său, Radu Drăgușin, nu a fost capabil să încline balanța în favoarea lui. Fulham a înscris prin Muniz și Lukic, iar apoi Tottenham a pierdut controlul jocului", au notat jurnaliștii de la Headliner.