Bad Boy Chivu! Fanii au fost socati cand au vazut faultul fundasului roman! Faza dupa care toti s-au intrebat ce se intampla cu Chivu VIDEO:

Cristian Chivu Inter Milano Siena Stranieri
Data publicarii: Luni 04 Februarie 2013, 10:04
Data actualizarii: Luni 04 Februarie 2013, 10:08

Chivu a facut un meci slab cu Siena, iar Inter a pierdut cu 1-3. In minutul 55, romanul a facut un fault extrem de dur si a fost eliminat direct!

Problemele nu se mai termina pentru Chivu! Inter il considera unul dintre cei mai buni si devotati jucatori din echipa, asa ca pare sa aiba credit nelimitat.

Numai ca pentru Cristi, cosmarurile sunt departe de a se fi terminat. Mai mereu accidentat, cu aceeasi problema veche, la un deget de la picior, Chivu a iesit din nou in evidenta.

De asta asta, Inter juca in deplasarea de la Siena. Era deja 1-1, cu Inter revenind pe tabela prin golul lui Cassano (22), la numai un minut de cand primise gol (21).

Apoi s-a facut 2-1 pentru Siena, dupa doar trei minute (25). Ce a urmat a fost un moment negru: Chivu se retrage in aparare, alearga dupa omul cu mingea si face o alunecare cu care il spulbera pe adversar, din spate, direct in careu!

Arbitrul nu sta prea mult pe ganduri si da 11 metri, plus eliminare directa a romanului. Era minutul 53, cand Rosina marca pentru 3-1, scor final.

In 10 oameni pe teren, Inter nu a mai reusit sa intoarca rezultatul, scor care ii tine pe Chivu & Co. doar pe locul 5, la 12 puncte de liderul Juventus. De cealalta parte, Siena scapa pentru moment de penultimul loc in clasament si trece pe locul 17.