Back in business? Internaționalul român a jucat din nou la prima echipă după două luni

Dorin Rotariu Europa League Ludogoret Stanislav Genchev Steaua Rosie Belgrad Stranieri
Data publicarii: Vineri 26 Noiembrie 2021, 12:43
Data actualizarii: Vineri 26 Noiembrie 2021, 12:48

El fusese trimis la formația secundă.

Dorin Rotariu a revenit pe teren la prima echipă a lui Ludogoreț Razgrad după o pauză de două luni, în care a fost trimis și la formația secundă.

Internaționalul român a fost introdus de antrenorul Stanislav Genchev, fostul jucător de la FC Vaslui, în minutul 77 al întâlnirii cu Steaua Roșie Belgrad din grupele Europa League, la scorul de 1-0 pentru sârbi.

Rotariu are un singur gol înscris în acest sezon

Intrarea lui Rotariu nu a produs vreun efect însă, Ludogoreț pierzând cu 0-1 un meci oricum fără miză. Bulgarii sunt pe ultimul loc în grupă, cu un singur punct obținut în cele cinci meciuri disputate.

În acest sezon, fostul jucător al lui Dinamo a înscris un singur gol în toate competițiile în care a evoluat (campionat, cupă și cupele europene), și acela în luna iulie!