Antrenorul lui Parma, reacție categorică despre Dennis Man: „Așteptăm mai mult de la el” Ce trebuie să facă românul

Dennis Man Fabio Pecchia Parma Stranieri Dennis Man
Data publicarii: Duminica 18 Septembrie 2022, 15:25
Data actualizarii: Duminica 18 Septembrie 2022, 15:24

Dennis Man a intrat pe parcurs în duelul Ascoli - Parma, încheiat 1-3.

Parma a făcut deplasarea pe Stadio Cino e Lillo Del Duca pentru jocul din etapa a șasea din Serie B, unde au reușit să se impună cu 3-1.

Dennis Man a fost introdus pe teren în minutul 55 de antrenorul Fabio Pecchia. Parma conducea deja cu 2-0, grație reușitelor lui Tutino (7') și Inglese (18').

Fotbalistul român s-a impus și el pe tabela de marcaj în minutul 66 după ce Estevez a dat o pasă decisivă de excepție. Ascoli a înscris în minutul 79, iar meciul s-a încheiat 3-1 în favoarea Parmei

Ce a spus Fabio Pecchia despre Dennis Man

„Aşteptăm mai mult de la Dennis Man. El a demonstrat deja că are calităţi mari în duelurile unu contra unu şi la partea de finalizare, dar trebuie să muncească mai mult pentru a creşte.”, au fost cuvintele lui Fabio Pecchia după meci.

Cifrele lui Dennis Man

În această stagiune, Dennis Man a evoluat în fiecare dintre cele șase meciuri disputate de Parma. Fotbalistul român a reușit să se impună pe tabela de marcaj în două situații: în victoria cu Ascoli (3-1) și în remiza cu Bari (2-2).

De-a lungul carierei, Dennis Man a fost legitimat la Vladimirescu, Atletico Arad, UTA BD, FCSB și Parma. Cele mai multe apariții le-a bifat la roș-albaștri, 146, unde a marcat de 49 de ori și a pasat decisiv în 29 de situații.