FOTO Radu Drăgușin și Genoa arată din ce în ce mai bine în Serie B. Ce a spus românul după victoria echipei sale

radu dragusin Genoa Genoa - Modena Serie B Stranieri
Data publicarii: Duminica 18 Septembrie 2022, 14:35
Data actualizarii: Duminica 18 Septembrie 2022, 14:33

Genoa s-a duelat cu Modena în etapa a șasea din Serie B. Partida s-a terminat 1-0 pentru echipa la care evoluează Radu Drăgușin.

Drăgușin este legitimat la Juventus, însă, torinezii l-au trimis sub formă de împrumut la Genoa, în Serie B, pentru a căpăta cât mai multă experiență.

În ultima partidă, Genoa s-a impus în fața lui Modena cu 1-0, grație reușitei din minutul 44 a lui Jagiello din pasa lui Portanova. Radu Drăgușin a fost integralist.

Drăgușin: „A fost minunat”

După meci, românul și-a exprimat pe rețelele social media sentimentul de bucurie după ce a reușit să mai învingă o echipă în eșalonul secund al Italiei.

„Un joc bun din partea tuturor, o victorie foarte importantă pentru obiectivul nostru. A fost minunat să câștigăm în fața fanilor noștri.”, a scris Radu Drăgușin pe Instagram.

Genoa, în această stagiune

După șase etape disputate în Serie B, Genoa se situează pe locul al cincilea cu 11 puncte din 18 posibile. Echipa de pe Stadio Luigi Ferraris a înregistrat trei victorii, două remize și un singur eșec până în acest moment.

Drăgușin a evoluat în fiecare etapă și a dus jocurile la bun sfârșit, fiind integralist în toate meciurile. Un singur cartonaș galben a văzut chiar în partida cu Modena, în minutul 76.