Antonio Sefer i-a cucerit pe israelieni după ce a fost, din nou, decisiv pentru Hapoel Beer Sheva: "Principalul responsabil"

Antonio Sefer hapoel beer sheva Israel Stranieri
Data publicarii: Miercuri 17 Ianuarie 2024, 11:14
Data actualizarii: Miercuri 17 Ianuarie 2024, 11:30

Antonio Sefer confirmă perioada bună pe care o are pe plan profesional, cu evoluții solide în campionatul din Israel.

Hapoel Beer Sheva a obținut o victorie importantă în etapa a 17-a din campionatul intern, impunându-se cu scorul de 2-0 în fața celor de la Hapoel Petah Tikva.

Antonio Sefer, decisiv pentru Hapoel Beer Sheva

Mijlocașul român a deschis scorul în minutul 51, iar în minutul 88 i-a pasat decisiv lui Turgeman, cel care a stabilit rezultatul final al partidei.

În ultimele șase meciuri, Antonio Sefer a bifat trei reușite și patru assist-uri pentru Hapoel Beer Sheva, iar jurnaliști din Israel au remarcat forma sportivă bună a jucătorului.

"Antonio Sefer, una dintre achizțiile de succes din acest sezon. Românul își arată abilitățile tehnice, iar cifrele sale sunt impresionante.

Românul are deja cinci goluri și nu mai puțin de opt assist-uri în acest sezon, cele mai multe din campionat. Este principalul responsabil pentru rezultatele bune de la Hapole Beer Sheva", au scris cei de la sport5.co.il.