VIDEO Antonio Sefer, gol și assist în ultimul meci al lui Hapoel Beer Sheva! Cum a marcat românul

Antonio Sefer hapoel beer sheva Israel Stranieri
Data publicarii: Duminica 01 Octombrie 2023, 11:57
Data actualizarii: Duminica 01 Octombrie 2023, 11:59

Antonio Sefer (23 ani) a semnat cu Hapoel Beer Sheva în această vară, după ce israelienii au plătit 500.000 de euro în schimbul său.

Fotbalistul român are un start bun de sezon la noua echipă. Sefer a fost titular și în ultima etapă din Ligat Ha'al, când Hapoel Beer Sheva a jucat pe teren propriu cu Hapoel Jerusalem, scor 3-0.

Gol și pasă de gol pentru Antonio Sefer în Israel

Antonio Sefer a fost cel care a deschis scorul pe Toto Turner Stadium, cu un gol frumos marcat în minutul 5, după ce a trimis o scăriță peste portarul advers, în urma unei pase primite de la Lopes. Același Sefer i-a pasat decisiv lui Miguel Vitor, în minutul 36, pentru 2-0.

Românul a fost schimbat în minutul 79, după o nouă prestație solidă. Astfel, Sefer a ajuns la trei goluri marcate în acest sezon la Sheva și două assist-uri, în șase meciuri oficiale jucate.