Antonio Sefer, "on fire"! Fostul rapidist a marcat primul său gol pentru Hapoel Beer Sheva

Antonio Sefer hapoel beer sheva Fotbal extern
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Luni 21 August 2023, 08:52
Data actualizarii: Luni 21 August 2023, 09:02

Antonio Sefer a marcat primul său gol pentru Hapoel Beer Sheva, în meciul câştigat de Maccabi Netanya cu scorul de 4-1, duminică, într-un meci desfăşurat în deplasare, pentru locurile 7-8 în competiţia Toto Cup din Israel.

Sefer, care a evoluat 73 de minute, a înscris în min. 22 pentru Hapoel. Mijlocaşul român Adrian Păun nu a făcut parte din lotul oaspeţilor.

• Geanina Sefer, mama lui Antonio Sefer

Pentru Maccabi au punctat Ethane Azoulay (13, 45), Stanislav Bilenki (45+4 - penalty) şi Bar Cohen (60).

Liviu Antal a marcat ambele goluri ale formaţiei Zalgiris Vilnius, învingătoare cu scorul de 2-0 în deplasare cu DFK Dainava, duminică, în etapa a 27-a a campionatului de fotbal al Lituaniei.

Antal a punctat în minutele 67 şi 73, după ce fusese introdus pe teren în min. 58. Antal a primit şi un cartonaş galben, în min. 60.

Liviu Antal are 3 goluri marcate în 3 partide de campionat.

În alt meci din această etapă, FC Hegelmann a remizat acasă cu Kauno Zalgiris, 1-1, prin golurile înscrise de mijlocaşul român Patrick Popescu (29), respectiv Nerijus Valskis (61), fost jucător la Universitatea Craiova.

Popescu, prezent pe teren timp de 72 de minute, are 6 goluri marcate în 19 partide.

FK Panevezys este lider, cu 65 puncte (26 jocuri), urmată de FK Zalgiris Vilmius, 59 p (27 j), FA Siauliai, 48 p (27 j), FC Hegelmann, 39 p (26 j)