VIDEO Concluzia trasă de Ange Postecoglou după primul meci cu multe minute al lui Radu Drăgușin

Ange Postecoglou radu dragusin Stranieri Ange Postecoglou | Getty Images
Data publicarii: Duminica 10 Martie 2024, 19:02
Data actualizarii: Duminica 10 Martie 2024, 19:13

Tottenham s-a impus cu scorul de 4-0 în fața lui Astton Villa, într-un meci în care Radu Drăgușin a evoluat pentru aproximativ o repriză.

La finalul meciului, Ange Postecoglou, managerul lui Tottenham, l-a lăudat pe fundașul central român, sugerând că acesta ar putea primi mai multe minute pe viitor.

"Excelent pentru Radu că a intrat. E prima dată când primeşte multe minute, chiar într-un meci important, şi cred că s-a descurcat foarte bine", a spus Ange Postecoglou, pentru cei de la Fotball London.

Primul meci important pentru Drăgușin la Tottenham

Drăgușin a fost trimis pe teren în minutul 49, după accidentarea lui Micky van de Ven. În minutul 61 fundașul român a văzut cartonașul galben după ce nu i-a lăsat pe cei de la Villa să repună rapid o minge.

• Odată cu evoluția din meciul cu Villa, Drăgușin a ajuns la 49 de minute în tricoul lui Spurs.

Cele două adversare de duminică sunt vecine de clasament. Tottenham a ajuns pe locul 5, cu 53 de puncte, iar Aston Villa este cu un loc mai sus, pe 4, cu 55 de puncte.

Etapa următoare (29), Tottenham va juca în deplasare la Fulham, sâmbătă, de la ora 19:00.