VIDEO Andrei Ionuț Radu, 2 goluri fantastice în 2 minute de la Kylian Mbappe! ”Nu a putut face nimic”

Andrei Ionut Radu Auxerre kylian mbappe Lassine Sinayoko Paris Saint-Germain Stranieri
Data publicarii: Luni 22 Mai 2023, 08:36
Data actualizarii: Luni 22 Mai 2023, 08:39

Auxerre, echipa românului, a pierdut totuși greu pe teren propriu în fața lui Paris Saint-Germain, scor 1-2.

Auxerre, cu Andrei Ionuț Radu integralist între buturi, a pierdut duminică seara, pe teren propriu, scor 1-2, în faţa formaţiei PSG, în etapa a 36-a din Ligue 1.

La Auxerre, parizienii au început devastator, marcând de două ori prin Mbappe în minutele 5 şi 7. Ionuţ Radu a închis apoi poarta gazdelor şi PSG nu a mai reuşit să marcheze.

Din degajarea lui Radu, Auxerre a înscris pentru 1-2

Radu s-a aflat la originea golului marcat de echipa sa, scrie news.ro, o degajare a portarului român a fost deviată cu capul de Nuno Da Costa pentru Lassine Sinayoko, iar acesta a înscris în minutul 51.

PSG are 84 de puncte şi se află pe primul loc în Ligue 1 (Lens, de pe 2, are 78 de puncte), iar Auxrre este pe locul 16, cu 34 de puncte.

”Calm pe linia porții, foarte rapid în intervenții”, dar nota 5

”Nu a putut face nimic la cele două goluri ale lui Mbappé, dar a fost reconfortant în prima repriză. Calm pe linia porții, foarte rapid în numeroasele sale intervenții în fața atacanților parizieni.

În cele din urmă, el a fost doar puțin deranjat în această seară, dar a primit totuși două goluri. Frumoasa lui degajare către Da Costa a fost la originea golului care a dat speranță echipei sale”, a scris FootMercato, care l-a notat pe român cu 5.