Weekendul in care BALAURII au fost rapusi: Barcelona, invinsa in "Casa Groazei", in urma gafelor lui Ter Stegen; Real n-a putut sa-i invinga pe bascii de la Eibar | VIDEO

Barcelona la liga Real Madrid Spania Spania
Data publicarii: Luni 03 Octombrie 2016, 08:42
Data actualizarii: Luni 03 Octombrie 2016, 10:47

Real Madrid si Barcelona s-au incurcat din nou in sincron. Cei doi granzi ai Spaniei au fost astfel depasiti de Atletico in clasament, echipa lui Simeone trecand cu 2-0 de Valencia, in deplasare.

Barcelona a suferit cel de-al doilea esec in 7 etape in La Liga si ramane cu 13 puncte in clasament, doua mai putine decat Real si Atletico.

Echipa lui Luis Enrique a fost invinsa in "Casa Groazei" de la Vigo, asa cum scrie cotidianul spaniol MARCA, dupa o adevarata comedie a erorilor lui Ter Stegen. Portarul german a fost vinovat la mai multe goluri, ultimul dintre ele fiind intr-adevar de cascadorii rasului.

Barcelona a fost condusa cu 0-3 de Celta, insa a revenit cu ajutorul lui Pique si Neymar. Pe final, Ter Stegen a iesit insa la rampa si s-a facut de ras atunci cand a degajat mingea in capul unui adversar, incasand un gol.

Luis Enrique a incercat sa-i gaseasca scuze portarului la final: "Ter Stegen ne ajuta de multe ori si nu trebuie sa-l omoram pentru ce s-a intamplat in seara aceasta".

Pe de alta parte, Pique si-a certat colegul: "Ar trebui sa riste mai putin uneori".

Ter Stegen: "Am pierdut pe greselile mele si-mi pare rau".

Rezumatul VIDEO al partidei AICI

Echipele folosite

Real Madrid, doar egal cu Eibar

Intr-un alt meci, rivala Barcei la titlu, Real Madrid s-a incurcat si ea.

Madrilenii, cu trioul BBC in atac, au reusit doar un egal cu Eibar pe teren propriu.

Real a fost condusa de bascii de la Eibar din minutul 6, dupa golul lui Fran Rico, insa a egalat in minutul 17 prin Bale. Pana la final, nu s-a mai inscris niciun gol.