Un fost jucator al Barcei a facut istorie! Cel mai rapid gol inscris vreodata in La Liga! De cate secunde a avut nevoie VIDEO

Seydou Keita Valencia Spania
Data publicarii: Vineri 28 Martie 2014, 10:30
Data actualizarii: Vineri 28 Martie 2014, 10:29

►Sport.ro prezinta: Debutul lui Benny in Glory, vineri 21:00! De la 22:00, debutul lui Arnold in WWE: Hasta la wrestling, baby!

Unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din ultima etapa din Spania a fost cel dintre Almeria si Valencia. Iar show-ul a inceput dupa doar 7,6 secunde! De atata a avut nevoie Seydou Keita pentru a deschide scorul in meciul de aseara, acesta fiind cel mai rapid gol din istoria La Liga!

Fostul mijlocas al Barcelonei a profitat de o pasa gresita a unui fundas si l-a invins pe Esteban. Vargas a dublat avantajul oaspetilor in minutul 34, insa Oscar Diaz si Corona au egalat cu 2 goluri intr-un minut! In urma acestui 2-2, Almeria s-a dus la 2 puncte peste Getafe in clasament, echipa lui Contra si Marica fiind pe primul loc retrogradabil