Recordul care DOARE! Ce super performanta a reusit Neymar, inainte ca Barca sa fie distrusa de Real Madrid! A intrat in istorie

Spania
Data publicarii: Sambata 25 Octombrie 2014, 21:18
Data actualizarii: Sambata 25 Octombrie 2014, 21:27

Real Madrid 3-1 Barcelona | Neymar a deschis scorul in minutul 3 insa degeaba. Real s-a impus la final.

Neymar a egalat un record greu de batut! Brazilianul a marcat in minutul 3, egaland performanta lui Bustillo, care a dat pana astazi cel mai rapid gol pentru Barcelona pe Bernabeu, in minutul 3, intr-un meci din 1969.

Neymar a deschis scorul dupa o pasa a lui Suarez, brazilianul tragand de la marginea careului la coltul lung, imparabil pentru Casillas. Spre deosebire de meciul din 1969, catalanii au fost invinsi, marcand doar 1 gol, spre deosebire de echipa de acum 45 de ani, care a dat 3 goluri, meciul terminandu-se atunci 3-3.

Dupa reusita de azi, Neymar are 2 goluri impotriva rivalei din Madrid, dupa golul din octombrie anul trecut.

Recordul lui Neymar si al lui Bustillo este insa departe de cel mai rapid gol dat pe Nou Camp, marcat Carrasco, in 1988, dupa 59 de secunde.

Cel mai rapid gol reusit de un catalan pe Bernabeu: Neymar si Bustillo - 3 minute
Cel mai rapid gol reusit de un catalan pe Nou Camp: Carrasco - 59 de secunde
Cel mai rapid gol reusit vreodata de orice jucator in El Clasico: Benzema - 23 de secunde