Real Madrid - Mallorca 4-1. Campioana Spaniei, victorii pe linie în La Liga

Real Madrid - Mallorca Real Madrid Spania Vinicius / Real Madrid
Data publicarii: Duminica 11 Septembrie 2022, 17:12
Data actualizarii: Duminica 11 Septembrie 2022, 17:12

Real Madrid a câștigat cu 4-1 meciul cu Mallorca și își continuă seria excelentă din La Liga.

Mallorca a deschis scorul pe ”Santiago Bernabeu” prin Muriqi, în minutul 35. Valverde a restabilit egalitatea în prelungirile partidei, prin Fede Valverde.

Real Madrid, cinci victorii din cinci în La Liga!

Vinicius a dus scorul la 2-1 în minutul 72, iar Rodrygo și Rudiger au stabilit scorul final în finalul partidei. S-a terminat 4-1 pentru Real Madrid, care are cinci victorii din tot atâtea partide.

Echipa lui Carlo Ancelotti are cel mai bun atac din campionat, la egalitate cu Barcelona, cu 15 goluri marcate.

În următoarea rundă, Real Madrid se va deplasa pe terenul rivalei Atletico Madrid, în timp ce Mallorca va juca ”acasă”, cu Almeria.

Real Madrid este lider în La Liga, cu 15 puncte, la două puncte distanță de urmăritoarea Barcelona și la cinci distanță de Villarreal și Atletico Madrid.