Real invie cu Klaas(a)! Bilbao 2-5 Real! Huntelaar, lasat afara din lotul de Liga, face senzatie in Spania!

Data publicarii: Duminica 15 Martie 2009, 09:08
Data actualizarii: Duminica 15 Martie 2009, 09:28

Huntelaar si-a aratat Klaas(a), dupa ce Juande Ramos l-a lasat afara din lotul de Champions League, pentru a-l introduce pe Diarra. Olandezul a marcat doua goluri cu Bilbao, iar Real a inviat dupa umilinta cu Liverpool.

Robben a deschis scorul pentru Real Madrid in minutul 22. Heinze l-a majorat 12 minute mai tarziu, pentru ca, tot el, sa-si marcheze un autogol in minutul 36. "Sfantul" Casillas n-a reusit s-o mai salveze pe Real in ultimul minut al primei reprize, cand Llorente a egalat pentru Bilbao.

Juande Ramos si-a bagat echipa in sedinta la pauza, iar in repriza a doua, Real a lovit imediat, in minutul 47 prin omul lasat afara din Champions League, Huntelaar. Tot el a marcat si in minutul 61, pentru ca Higuain sa stabileasca scorul final, 5-2 pentru Real, in minutul 85.

Bilbao a terminat meciul cu doi oameni in minus, dupa ce Yeste, in minutul 37 si Martinez, in minutul 58, au fost eliminati.