Prima reactie a lui Ancelotti dupa ce a fost facut PRAF de fanii lui Real! "Vreti sa stiti de ce l-am tinut rezerva pe Casillas?" Vezi ce le-a raspuns:

Spania
Data publicarii: Luni 19 August 2013, 17:43
Data actualizarii: Luni 19 August 2013, 17:43

► Da-le gol, Grozav! Bate-i, Hamza! Contra, macel ca pe vremuri! Swansea - Petrolul, joi 21:00, in direct PRO TV si Voyo.ro!

Ancelotti nu a avut un debut linistit pe banca lui Real Madrid, in campionat.

Acesta a invins cu 2-1 in meciul cu Betis, revenind de la 0-1 in prima repriza, si inscriind golul victoriei prin Isco, nou venit si el la Real, in ultimele minute.

Ancelotti a fost blamat de fani pentru ca l-a tinut rezerva pe Casillas.

Acesta din urma a fost victima lui Jose Mourinho anul trecut, fiind tinut rezerva timp de jumatate de sezon, in locul sau intrand Diego Lopez.

Curios, si Ancelotti l-a ales tot pe Lopez. Intrebat de ce a facut acest lucru, desi toti fanii i-au cerut sa il bage pe Casillas, Ancelotti a replicat:

"Diego a fost ales din anumite motive, sunt cateva detalii care fac diferenta intre ei. Alegerea mea a fost Diego pentru acest meci. Am vorbit si cu Iker si este profesionist, a inteles situatia", a spus Ancelotti pentru As.com.