Neymar a aflat azi verdictul! Medicii se lupta sa-l recupereze pentru Champions League! Cat sta dupa accidentarea suferita in meciul cu Getafe:

Neymar Barcelona Spania
Data publicarii: Vineri 17 Ianuarie 2014, 17:01
Data actualizarii: Vineri 17 Ianuarie 2014, 17:04

► Ajax - PSV, duminica 17.30, in direct la Sport.ro si Voyo.ro! "Pentru ca" iarba si fotbal: HIGH, OLANDA :)

Super starul brazilian al Barcelonei, Neymar, va fi indisponibil intre trei si patru saptamani, dupa ce s-a accidentat la meciul cu echipa Getafe, din Cupa Spaniei.

Neymar a fost supus unui RMN vineri, care a confirmat faptul ca jucatorul a suferit o entorsa la glezna dreapta. El s-a accidentat in minutul 22 al meciului cu Getafe, scor 2-0 pentru catalani, fiind inlocut cu Alexis Sanchez.

El va lipsi la urmatoarele trei meciuri din campionat, cu Levante, Malaga si Valencia, dar si in sferturile Cupei Spaniei cu Levante.

Neymar ar putea reveni pe teren la partida cu Manchester City, din 18 februarie, din turul optimilor Ligii Campionilor.

Sursa: Mediafax