VIDEO Moment genial! Un fan i-a cerut lui Carlo Ancelotti să îi dea o gumă înainte să înceapă meciul! Ce a făcut antrenorul Realului

Carlo Ancelotti Real Madrid Spania
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Luni 23 Ianuarie 2023, 18:56
Data actualizarii: Luni 23 Ianuarie 2023, 19:00

Real Madrid s-a duelat cu Athletic Bilbao în etapa cu numărul 18 din LaLiga, scor 2-0.

Golurile madrilenilor au fost marcate de Karim Benzema, în prima repriză și Toni Kroos, în cea de-a doua, în minutul 90 al partidei. Realul s-a apropiat astfel la trei puncte de FC Barcelona din nou.

Înainte de startul partidei, Carlo Ancelotti a fost protagonistul unui moment inedit. Fanii sunt deja cunoscuți pentru faptul că profită de prezența la stadion pentru a le cere autografe, tricouri sau poze fotbaliștilor și antrenorilor, însă unul dintre suporterii de pe San Mames a avut o cerință inedită pentru antrenorul Realului.

Un fan i-a cerut o gumă de mestecat lui Carlo Ancelotti

Italianul este deja cunoscut pentru „dependența” pe care o are pentru guma de mestecat, fiind surprins în timpul partidelor mai mereu având gumă. Unul dintre fani, situat în spatele băncii tehnice a Realului a zis să profite de ocazie și să îi ceară o gumă lui Carlo Ancelotti.

Tehnicianul nu a întârziat să reacționeze, a băgat mâna în buzunar și a scos mai multe gume de mestecat pe care i le-a dat fanului. Acesta a filmat întreg momentul, care a devenit viral pe rețelele sociale.