Marica a jucat o ora impotriva Barcelonei! Getafe 2-5 Barcelona! Pedro intoarce scorul de unul singur! Hattrick in 9 minute! Fabregas "dubla" in 3 minute! VIDEO

Ciprian Marica Barcelona Getafe Spania
Data publicarii: Duminica 22 Decembrie 2013, 19:17
Data actualizarii: Duminica 22 Decembrie 2013, 21:08

Marica a fost titular impotriva Barcelonei!

Barcelona a avut emotii astazi, dupa ce echipa lui Marica avea 2-0 din minutul 15. Pedro i-a linistit insa pe fani si a reusit un hattrick in doar 7 minute, iar la pauza scorul era 2-3. In repriza a doua, Fabregas a fost responsabli cu golurile. Spaniolul a reusit o "dubla" in trei minute.

Barcelona trece din nou pe locul 1 in Spania, la egalitate cu Atletico Madrid. Urmatoare etapa este in 2014, pe 4 ianuarie, iar catalii vor juca impotriva lui Elche.

Getafe 2-5 Barcelona (Escudero 10', Lopez 15' - Pedro 35', Pedro 40', Pedro 42', Fabregas 68', Fabregas 71')

min 80 - iese Pedro si intra Tello

min 72 - GOOL BARCELONA! Fabregas inscrie cu siguranta din penalty! CLICK AICI PENTRU VIDEO

min 71 - Penalty pentru Barcelona! Pedro este faultat in careu

min 68 - GOOL BARCELONA! Fabregas inscrie cu un voleu din sase metri dupa o pasa de la Alves! CLICK AICI PENTRU VIDEO

min 60 - Romanul este inlocuit cu Colunga

min 60 - Castro rateaza din centrul careului dupa o pasa foarte buna. Mingea se duce putin pe langa poarta

min 56 - Mai incearca odata romanul sa treaca de Mascherano si obtine inca un  corner

min 49 - Pinto reuseste sa prinda mingea chiar in fata atacantului roman. Daca nu incerca sa faca preluare, probabil ar fi marcat

min 47 - Marica obtine corner dupa ce Mascherano respinge mingea

PAUZA

min 45 - Mosquera merita rosu dupa ce l-a calcat pe Busquets! Arbitrul ii da doar cartonas galben

min 42 - GOOL BARCELONA! Pedro primeste mingea in centrul careului si nu il iarta pe Moya! Are 3 goluri in 7 minute! CLICK AICI PENTRU VIDEO

min 40 - GOOL BARCELONA! Pedro dribleaza in coltul careului, isi face mingea in interior, si suteaza perfect la vinclu! CLICK AICI PENTRU VIDEO

min 38 - Sergi Roberto rateaza egalarea dupa ce trimite mingea peste poarta

min 35 - GOOL BARCELONA! Pedro primeste mingea intre doi adversari si trimite superb de la 20 de metri,  peste portarul Moya! CLICK AICI PENTRU VIDEO

min 32 - Pedro Leon suteaza din corner direct pe poarta! Pinto respinge!

min 29 - Marica scapa pe contraatac insa nu vrea sa paseze si este deposedat.

min 15 - GOOL GETAFE! Lisandro Lopez marcheaza dupa o faza fixa CLICK AICI PENTRU VIDEO

min 10 - GOOL GETAFE! Escudero marcheaza dupa ce primeste o pasa superba. Pinto s-a facut ras. CLICK AICI PENTRU VIDEO

min 1 - Marica are prima ocazie a meciului!  Romanul suteaza de la distanta!

Echipele de start:

Barcelona: Pinto, Alves, Pique, Mascherano, Alba, Sergi Roberto, Busquets, Iniesta.,Pedro, Cesc, Alexis

Getafe: Moyá, Arroyo, Alexis, Rafa, Roberto Lago, Borja, Mosquera, Pedro Leon, Sarabia, Diego Castro, Marica

Barcelona joaca de la ora 18.00 pe terenul celor de la Getafe in etapa a 17-a din La Liga. Barca e la egalitate de puncte in clasament cu Atletico, ambele echipe avand +34 la golaveraj. Avantajul echipei lui Tata Martino este numarul superior de goluri marcate.

Marica a reusit un singur gol in Primera Division.