VIDEO / EXPULZATI din Romania, Esteban Vigo si Tiago Gomes au BATUT Barcelona pe Camp Nou:

Data publicarii: Sambata 11 Septembrie 2010, 19:25
Data actualizarii: Sambata 11 Septembrie 2010, 21:52

Nou promovata Hercules Alicante, echipa lui Pulhac, a produs primul soc din Spania - victorie pe Camp Nou din Barcelona. Vezi aici cele mai importante faze din meci:

Pulhac nu a fost nici macar rezerva in acest meci, din cauza unei accidentari. La Barcelona a debutat fara succes Mascherano, iar fostul stelist Tiago Gomes a fost titular si a facut o partida senzationala.

0-1, min 29: Lovitura pe Nou Camp! Valdez marcheaza si catalanii sunt condusi de o nou promovata. Vezi reusita!

0-1, min 36: Pique e la un pas de egalare. A reluat cu capul din 6 metri la cativa centimetri de poarta. Barcelona e disperata sa egaleze cat mai repede.

0-1, min 39: Adriano trage puternic, iar mingea e deviata de Pamarot, care a fost la un pas sa-si dea autogol.

0-1, min 45: Se fluiera finalul primei reprize! Barcelona e condusa incredibil de Hercules!

0-2, min 59: Soc la Barcelona! Valdez reuseste dubla din pasa lui Tiago Gomes, fostul jucator al Stelei!

0-2, min 62: Explozie a lui Messi la marginea careului, trece de doi jucatori, dar sutul sau este blocat de portarul lui Hercules.

0-2, min 75: Kiko Femenia a fost foarte aproape de inscrie golul de 3-0! Partida incredibila reusita de Hercules pe Camp Nou

0-2, min 82: Guardiola i-a introdus in repriza a doua pe Xavi si pe Pedro, in speranta ca cei doi vor lumina jocul Barcei. Pedro a avut cea mai mare ocazie, insa catalanii nu se regasesc, desi au o posesie zdrobitoare.