In minutul 42 era 0-0, apoi Barca a marcat de 8 ORI! Andone, umilit si retrogradat matematic din Spania dupa un meci catastrofal

Barcelona Cordoba Florin Andone Spania
Data publicarii: Sambata 02 Mai 2015, 18:58
Data actualizarii: Sambata 02 Mai 2015, 19:00

Visul frumos s-a terminat pentru romanul Andone. Cordoba este matematic retrogradata, dupa ce a fost distrusa de Barcelona in aceasta etapa din Spania.

Andone a fost titular intr-un meci in care Cordoba a reusit sa tina tabela impecabila pana in minutul 42. Din acel moment a inceput dezastrul.

Mai intai, Rakitic a deschis scorul in minutul 42, pentru ca Suarez sa inscrie pentru 2-0 in prelungirile primei reprize.

Messi a dus scorul la 3-0 in primul minut al reprizei secunde, ca apoi sa mai marcheze inca o data in minutul 80.

Pique, in minutul 65, Neymar in minutul 85 (din penalty) si Suarez, in minutul 88, au marcat golurile Barcelonei in victoria incredibila cu 8-0.

In 35 de meciuri in Primera, Barcelona a marcat 105 goluri.